zdjecie w tle

Napisali o nas: Nowa marina jeszcze wiosną (gdynia.pl)

Jeszcze tej wiosny, na przełomie kwietnia i maja zacznie działać nowa marina jachtowa. To część budowanego przez Polski Holding Nieruchomości kompleksu Yacht Park. Pomieści się w niej do 120 jednostek. Aktualnie inwestor buduje jeszcze bosmanat.

Postęp na placu budowy Yacht Parku jest widoczny na pierwszy rzut oka - na gdyńskim Molo Rybackim pojawiają się już szkielety nowych budynków. Obok już niemal gotowa jest też nowa marina jachtowa, która z pewnością ucieszy pasjonatów żeglarstwa. Firma realizująca projekt w tej chwili pracuje przy konstrukcji, w której będzie mieścił się bosmanat.

- Zakończyliśmy prace przy części nawodnej, a obecnie trwają prace związane z budową bosmanatu. Marina będzie wyposażona w funkcjonalne zaplecze dostosowane do potrzeb najbardziej wymagających żeglarzy - mówi Magdalena Kacprzak z Polskiego Holdingu Nieruchomości, inwestora odpowiedzialnego za budowę Yacht Parku i mariny.

Marina Yacht Park ma doczekać się swojego oficjalnego otwarcia jeszcze przed startem tegorocznego sezonu żeglarskiego. Jak zapowiada inwestor, pierwsze jednostki mogą zawitać w niej już na przełomie kwietnia i maja.

- To świetna wiadomość dla fanów sportów wodnych i pasjonatów żeglarstwa, których w Gdyni i na Pomorzu nie brakuje - mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju. - W samym środku miasta pojawi się ponad 100 nowych miejsc. To również ważna informacja w kontekście organizacji dużych imprez żeglarskich, które regularnie odbywają się właśnie u nas i wymagają odpowiedniej infrastruktury. Morska tożsamość miasta jest dla nas bardzo ważna, tym bardziej cieszymy się, że pojawi się kolejne miejsce związane z żeglarstwem, bez którego nie sposób wyobrazić sobie lata w Gdyni - podkreśla wiceprezydent Łucyk.

 

https://www.gdynia.pl/co-nowego,2774/nowa-marina-jeszcze-wiosna,536093?fbclid=IwAR0PlYRy7mn89dGVcpz65ghGqtQuCJ-zUkHwzyS5nC-pwdE9n7Yvghm6wJo