zdjecie w tle

Napisali o nas: Nowa marina w Gdyni zostanie otwarta w 2019 roku (zeglarski.info)

Nabiera tempa budowa mariny w gdyńskim Basenie Prezydenta. Inwestycja prowadzona przez Polski Holding Nieruchomości może być gotowa już w 2019 roku.

W 2017 roku Polski Holding Nieruchomości rozpoczął budowę osiedla apartamentowców Yacht Park Gdynia na gdyńskim Molu Rybackim, na którym przez kilkadziesiąt lat mieściło się Przedsiębiorstwo Połowów Dalekomorskich i Usług Rybackich ?Dalmor?. Integralną częścią inwestycji jest marina w północnej części Basenu Prezydenta. I choć budowa apartamentowców zakończy się prawdopodobnie w 2020 roku, to marina może zostać udostępniona żeglarzom wcześniej.

? Jeżeli prace budowlane przebiegną terminowo, chcielibyśmy otworzyć marinę do użytku już w przyszłym sezonie ? mówi Magdalena Kacprzak, dyrektor Biura Marketingu, Strategii, Relacji Inwestorskich i PR Polskiego Holdingu Nieruchomości S.A. ? Obecnie montowane są pomosty pływające oraz prowadzone są prace związane z zatapianiem martwych kotwic i montażem systemu kotwienia Seaflex.

Według projektu marina w Gdyni pomieści 120 jachtów. 72 miejsca przeznaczone zostaną dla jednostek krótszych niż 14 metrów LOA, 42 dla krótszych niż 12 metrów i 6 miejsc dla jednostek poniżej 10 metrów. Dodatkowo powstanie 8 miejsc do dokowania skuterów. Wiadomo już, że część z miejsc będzie zarezerwowana dla właścicieli apartamentów w osiedlu Yacht Park. W ramach inwestycji zbudowany zostanie również bosmanat na Pirsie nr 1, w którym znajdzie się m. in. zaplecze socjalne, pralnia, toalety oraz salka na szkolenia i spotkania.

Polski Holding Nieruchomości S.A. nie wybrał jeszcze operatora mariny.

https://zeglarski.info/artykuly/nowa-marina-w-gdyni-zostanie-otwarta-w-2019-roku/