zdjecie w tle

Napisali o nas: Marina Yacht Park. Nowa marina i bosmanat w ramach inwestycji Yacht Park (dziennikbaltycki.pl)

Na przełomie kwietnia i maja zacznie działać w Gdyni druga już nowoczesna marina jachtowa. To część budowanego przez Polski Holding Nieruchomości kompleksu Yacht Park na dawnych terenach przemysłowych Dalmoru.

Marina jachtowa pomieści do 120 jednostek. Aktualnie inwestor buduje jeszcze bosmanat.

- Zakończyliśmy prace przy części nawodnej, a obecnie trwają prace związane z budową bosmanatu - mówi Magdalena Kacprzak z Polskiego Holdingu Nieruchomości, inwestora odpowiedzialnego za budowę Yacht Parku i mariny. - Marina będzie wyposażona w funkcjonalne zaplecze dostosowane do potrzeb najbardziej wymagających żeglarzy.

Marina Yacht Park ma zostać oficjalnie otwarta jeszcze przed startem tegorocznego sezonu żeglarskiego. Jak zapowiada inwestor, pierwsze jednostki mogą zawitać w niej już na przełomie kwietnia i maja.

Nowa marina jest bardzo potrzebna, bo jej starsza "koleżanka" nieopodal plaży w Śródmieściu, choć została rozbudowana i zmodernizowana, i tak jest już za mała. To dlatego, że w mieście organizowane są z rozmachem żeglarskie imprezy, jak Volvo Gdynia Sailing Days, różnego rodzaju zloty, a zainteresowanie tym pięknym sportem rośnie. Już w tym roku w lipcu rozpoczną się też mistrzostwa świata juniorów w żeglarstwie, olbrzymia i prestiżowa impreza, w której udział weźmie około pół tysiąca zawodników z kilkudziesięciu państw. Wszystko to powoduje, że Gdynia i Trójmiasto wcale nie na wyrost tytułować może się obok Mazur, które także zakochane są w tym sporcie, żeglarską stolicą Polski.
Marina i otaczające ją budynki będą efektowne i nowoczesne.

Marina sąsiadowała będzie nowoczesnym kompleksem mieszkaniowo-usługowym Yacht Park. Na witrynie internetowej yachtpark.pl realizująca efektowną inwestycję spółka pochwaliła się, jak wyglądała budowa począwszy od stycznia ubiegłego roku.

https://dziennikbaltycki.pl/marina-yacht-park-nowa-marina-i-bosmanat-w-ramach-inwestycji-yacht-park-gdynia-wizualizacje/ar/c15-14032919?fbclid=IwAR1FpgNKZRDCJwhFhDAgy2zZsi7_LrlBmzyCIWdLZO1f7lnH1lcl0rzbDIM